Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ecclestone věří v boji o titul Felipemu Massovi

20. 3. 2009
Ecclestone věří v boji o titul Felipemu Massovi
 
 
Jan Pastorek - 20.03.2009 - FORMULE1 - novinky
Mistrem světa se letos stane jezdec s největším počtem vítězství v závodech a podle strůjce této změny Bernieho Ecclestona by to mohl být Felipe Massa. Překvapit favority má možnost vůz z dílny Adriana Neweyho s nejmladším vítězem Grand Prix za volantem.

"Red Bull by mohl být velkým překvapením se Sebastianem Vettelem. Posaďte ho do Ferrari a bude stejně rychlý jako kdokoliv, koho mají. Brawnovi to jde také dobře, ale já bych si znovu vsadil na Felipeho Massu. Nevidím důvod, proč by to neměl zvládnout. Loni byl rychlý, ale o titul ho připravilo Ferrari svými chybami," řekl Ecclestone pro Daily Express.

Do velké trojky bojující o loňský titul patřili ještě Lewis Hamilton a Massův týmový kolega. Ecclestone se domnívá, že pro ně bude rozhodující, jak jim vyjde začátek sezóny. Přičemž u mistra světa visí otazník v podobě techniky McLarenu.

"Pokud Kimi Räikkönen vyhraje pár prvních závodů, uvidíte jiného Kimiho. Lewis Hamilton je dobrý mistr světa a bude tu samozřejmě také, pokud se McLaren zlepší. Ale pokud jim nevyjdou první závody, bude to mít hodně těžké," dodal Ecclestone.

V letošní sezóně nebude již tolik rozhodovat spolehlivost techniky, protože o mistru světa rozhodne počet prvních míst. Aspiranti na titul si tedy můžou dovolit více výpadků než v minulosti.